Mide'deki şişlik nasıl geçer

Konusu 'Makaleler' forumundadır ve Individual tarafından 23 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Individual Moderator

Çevrimdişi
    Beğenilen Mesajlarınız:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Bu yazımızda "midedeki şişlik nasıl geçer" , "midede şişlik ve gaz" , "midedeki şişlik hissi" konularında bilgiler vereceğiz. Düz bir mideye (yağsız, göbeksiz) sahip olmak istiyorsanız aşağıda yazılı olan maddeleri harfiyen uygulamalısınız.

Evet arkadaşlar birçok kişi bu durumdan mağdur. Bende daha önce genetik sanıyordum. Ve evet genetiğin biraz etkisi var fakat %70 i bizim elimizde. Zayıfım ama göbeğim var gibi duruyordu. Biraz gaz oluyor birazda beslenme bozukluklarından oluyordu.

Ve Bağırsaklarınızda rastlanan kurtlar da bunlara sebep olabilir. Kalın ve ince bağırsakta durup Gaz oluşumuna neden olabilir.
    Bağırsak SolucanlarıBağırsak solucunları üç çeşittir.Bunlar tenya,yuvarlak solucanlar ve kıl kurtlarıdır.Tenya adı verilen bağırsak solucanı 7-8 cm boyuna kadar ulaşabilmektedir.Halk arasında buna şerit denmektedir.Şeritler iyice pişirilmemiş etler sonucu insanlara geçebilmektedir.Tenyalar iştahsızlık,karın şişliği ve bulantı gibi belirtileri görülebilir.
    Ayrıca çiğ köfte tüketimi neticesinde de tenyala karşılaşmak mümkündür.Tenya hastalığı ile karşılaşmamak için tüm et ve et ürünlerinde yemekleri çok iyi pişirmek gerekir.Gözle görülebilen en önemli paratizlerden biridir.Hastalar genellike büyük abdestleri neticesinde karşılaşmaktadır.Dışkıda büyük olması nedeniyle oldukça net görülebilmektedir.Bağırsakta metrelerce büyüklükte olabilir.
    Tenyalardan vücuttan atabilmek için formül:
    *2 su bardağı suya ilaveten 1 çorba kaşığı eğrelti otu atılır.Çay yaparmış gibi demlendikten sonra aç karnına her 15 dakikada bir su bardağı içilir.
    *İncecik rendelenmiş 200 gram kadar havuçları sabahları aç karnına yenir.Öğlene kadar hiç birşey yenilmeden her öğlen ve akşam yemeğinden önce 100′er gram havuç yenmeye devam edilir.5-6 gün boyunca havucun bu şekilde yenilmesini devam edilir.
    Kıl Kurtlarından kurtulmak için tedavi:
    Bağırsak kurtları arasında en çok rastlanan tür kıl kurtlarıdır ardından asgaris gelir.Halk arasında bu isimli bilinen hastalıktır.Bağırsak kurdu demek sadece bağırsakta yaşayan parazitleri anımsatmasın.Kıl kurtlarının büyüklükleri çok değişiktir.Kıl kurdu çok güçlüdür.1 kaç cm boyunda 1 kaç mm boyundadır.Asgaris denilen paratiz ise 15-20 cm boyunda, yarım mm boyundadır.
    *Sabahlar hiç birşey yemeden aç iken 250 gram çilek tüketilmelidir.Öğlene kadar hiçbirşey yenmemelidir.Bir müddet bu şekilde devam etmek gerelir.
    Yuvarlak Solucanlar İçin Tedavi:
    Genellikle 3-7 yaş arası çocuklarda görülen hastalıktır.Karında şişlik, hafif kaşıntı, zayıflık, iştahsızlık gibi belirtileri bulunur.
    *1 tatlı kaşığı papatya ile 1 su bardağı sıcak su karıştırılır.10 dakika demlendikten sonra yemeklerden bir saat önce günde 3-4 bardak içilir.
    Nasıl geçti. İlk önce beslenmemi düzene soktum öğün sayısını arttırıp öğünlerde aldığım gıdaların oranlarını düşürdüm. Böylece çok yemek yemedim midemde şişlik olmadı. Fakat biraz daha çıkıyordu. Daha sonra yemekleri yerde yedim. Bu şekilde yemekler mideme direk inmiyor midem küçük kaldığı için az şişiyordu(Peygamberimizin yemek yeme şekli). Ek olarak yemeklerden önce bal ve tarçın yedim. Mide gazını önlüyordu. Ayrıyetten stomach vacuum hareketini bolca yaptım. alt karın antrenmanımı biraz arttırdım. Yemeklerimi ağır yemedim mide hareketlerinin üstüne biraz fazla düştüm. Özelliklede un içeren besinleri az yedim. Ekmek yedimse de tahıllı ekmek yedim. Yemekleri çiğnemeyi arttırdım.Ardından akşam 7 den sonra birşey yemedim. Sabah kalkınca hemen bal tarçın yedim. Ve biraz mide çalıştım. Artık karnım dümdüz ve alt karında oluşan şişlik yok. Çok yemek ihtiyacı duyduğunuzda hafif bi spor yapın ve biraz üzüm gibi fazla gaz yapmayan yiyecek tüketin. Fazla tok olmayın. İlk 1-2 saat psikolojik açlık başlar. Yemek yeme ihtiyacı duyarsınız. Ama 3-4 gün kulak vermeyince istikrar sağlıyorsunuz.

DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER.
    Gaz yapan yiyecekler içecekler den bir miktar uzak durunuz.
    Elma gibi gaz yapan meyveler.
    Gazlı içecekler
    Aşrı şekerli gıdalar(tatlılar vs.)
    Cips vs gıdalar.
    Unlu gıdalar (kraker kek kurabiye vs.)
    Yatmadan önce gıda almamak.
    Süt fazla içmemek.
    Lokmaları fazla çiğnemek.
    Oturarak yemek
    Arkadaşlar meyveleri günde 1 adet yapın kesinlikle asitli yiyecek içeceklerden uzak durun.

Konu alıntı değildir bizzat kendimce denenmiştir.

Sayfayı Paylaş

Users found this page by searching for:

1. midemdeki kıromu parcalarınu vucut nasıl dışarı atar