Bilgi Edinme

Konusu 'Antrenman Programları' forumundadır ve yamtar81 tarafından 15 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. yamtar81 New Member

Çevrimdişi
    Beğenilen Mesajlarınız:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba ben askeri personelim, ve günde 1 saatlik bir zaman ayırmak kaydıyla ağırlık çalışarak, kol, karın, göğüs ve omuz kası yapmak istiyorum. Yalnız sağ bileğimde rahatsızlık olduğu için bu noktaya fazla güç uygulayamıyorum. Alacağım DAMBIL ile (ağırlığı siz belirleyin lütfen) bu tür kasları elbetteki fazla abartı olmayacağı malum fakat az da olsa kendi imkanımla evde geliştirebilir miyim? Görev yaptığım yer itibariyle spor salonuna gitme imkanım da yok zaten. 2006-2008 yılları arasında görev yaptığım birlikteki spor salonunda ağırlık çalıştım ve o dönem çok faydasını görmüştüm ancak 2008 yılında bıraktım.

boy:1,88
    kilo:81

bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..

Saygılarımla..

2. zeo64 New Member

Çevrimdişi
    Beğenilen Mesajlarınız:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    şimdi yamtar81 öncelikle bölgesel vg yapma gibi bir hataya düşmemenizi öneririm.sadece karın kol vs olacak bir iş değil.vücudu komple olarak düşünmek gerekir.hatta sadece üst vücut çalışmak da bir hata.zira bacak çalışmadan bir yerden sonra üst vücudunuzda gelişemeyecek,üst taraf hacimli,alt taraf çırpı gibi bir görüntü oluşacak.bkz:best models yarışmalarında çoğu katılımcılar bu hataya düşer.

günlük 1 saat zaten yeterlidir.zaman sıkıntısı çekmezsiniz o konuda rahat olun.

ayrıca sağ bilek rahatsızlığınız hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirmiyim?
  3. yamtar81 New Member

Çevrimdişi
    Beğenilen Mesajlarınız:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. sağ bileğimde doktorun anlatımına göre eklem kemikleri arasında ki birleşme yerinde doku erimesi gibi bir şey olduğunu söylemişti. bu nedenle en basidinden şınav çekerken normalde 50 civarı çektiğim şınavı artık 20 den fazla çekemiyorum. buna benzer bileğin ters bükülümünde ağrılara neden oluyor. ayrıca vücudun alt kısmı bacaklar için günlük koşu yaptığım ve haftada ıkı veya uc defa halı saha maçı yaptığım için sadece üst kaslara önem vermiştim. tekrardan hatırlatmak isterim bulunduğum ilçede kesinlikle hiç bir spor aktivitesine yönelik merkez yok (halı saha hariç) bu nedenle evde kendi imkanlarımla çalışmam gerekiyor..
    tekrar teşekkür ediyorum cevabınız için. Saygılarımla
  4. zeo64 New Member

Çevrimdişi
    Beğenilen Mesajlarınız:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    peki sağ bileğinizle ilgili çözüm yolu yokmu?size vg tarzı değil de vücut ağırlığıyla çalışma yöntemini önerecektim fakat en basitinden şınav bile zor çektiğinizi söylemişsiniz.

Sayfayı Paylaş